• facebook
 • rss
 • Komunikat bp. Dajczaka w sprawie Barwic

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 07.11.2014 14:05

  Słowo ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego zostanie odczytane w niedzielę we wszystkich kościołach diecezji. W Barwicach biskup spotka się z wiernymi osobiście.

  Drodzy Siostry i Bracia, kochani Diecezjanie!

  W poniedziałek 3 listopada w parafii pw. św. Stefana w Barwicach doszło do bolesnego zdarzenia, które poruszyło opinię publiczną w całej Polsce. Jestem przekonany, że tak jak mnie, tragedia ta dotknęła również osobiście wielu mieszkańców naszej diecezji.

  Nieznani sprawcy włamali się na plebanię i brutalnie pobili księdza proboszcza Krzysztofa Ziemnickiego. Ksiądz został przewieziony do szpitala w Koszalinie, gdzie przeszedł skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Jego stan jest bardzo ciężki.

  Dziękuję wszystkim, którzy dotknięci tą wiadomością odpowiedzieli odruchem serca i od kilku dni modlą się za ks. Krzysztofa.

  Jestem zbudowany postawą mieszkańców Barwic, którzy już w kilkanaście godzin po tragicznym zdarzeniu licznie zgromadzili się w kościele parafialnym i modlili się za swojego proboszcza. Dziękuję także lekarzom i całemu personelowi szpitalnemu w Szczecinku i w Koszalinie za opiekę nad księdzem.

  Proszę wszystkich Diecezjan o dalszą modlitwę w intencji ks. Krzysztofa Ziemnickiego i całej wspólnoty parafialnej w Barwicach. Pamiętajmy również o tych, którzy dopuścili się tego strasznego czynu. Módlmy się, aby zrozumieli, jak wielkie zło popełnili, a sprawiedliwa kara niech będzie dla nich okazją do skruchy i nawrócenia.

  Trwając na modlitwie za ks. Krzysztofa z serca wszystkim Wam błogosławię!

  Bp Edward Dajczak

  W najbliższą niedzielę biskup będzie przewodniczył Mszy św. w kościele parafialnym w Barwicach o godz. 18.

  Przeczytaj także:

  Papież modli się za pobitego księdza
  Napad na plebanię w Barwicach
  Barwice modlą się o życie księdza
  Ksiądz z Barwic w stanie krytycznym

  Zdeptane sacrum

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół