GN 07/2020 Archiwum

Wydarzyło się w roku 2019. To, co najbardziej nietypowe!

Są wydarzenia, które dzieją się cyklicznie albo co jakiś czas. Choć niejednokrotnie są ważne, przyzwyczajamy się do nich, co sprawia, że nie robią już na nas wrażenia. W tym materiale wybraliśmy takie historie z roku 2019, które zadziwiają swoją nietypowością.

Kolejność wybranych wydarzeń jest przypadkowa. Wybraliśmy 10 największych, naszym zdaniem, osobliwości i uporządkowaliśmy je hasłowo.

3. NIEBIESKIE MSZE

Wydarzyło się w roku 2019. To, co najbardziej nietypowe!   Zdjęcie ilustracyjne. Łukasz Czechyra /Foto Gość

To inicjatywa parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku, która ruszyła pod koniec roku - pierwsza taka w diecezji i jedna z nielicznych w Polsce. Choć niebieski kolor liturgiczny nie istnieje, Msza św. może jednak być niebieska. Chodzi o Eucharystie ze szczególnym uwzględnieniem dzieci autystycznych. Dlaczego niebieska? Dlaczego to takie ważne? Tłumaczy psycholog i mama takiego dziecka:

4. SMARTFON NA PIELGRZYMCE

Wydarzyło się w roku 2019. To, co najbardziej nietypowe!   Aplikacja pielgrzymkowa Bonafide. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Raczej dąży się do tego, żeby telefonu na pielgrzymce pieszej nie używać. Jednak w mijającym roku po raz pierwszy na pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę telefon stał się ważną pomocą duszpasterską. Wszystko w myśl hasła: "Nie ma co kopać się z koniem, jeśli można go oswoić". Czym jest aplikacja Bonafide?

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama