GN 42/2019 Archiwum

Przygoda z "Gościem"

Pamiętam sobotnie, przedpołudniowe zbiórki ministrantów. Wtedy przyjeżdżała dostawa "Gościa". W zakrystii pachniało farba drukarską. Można było jako pierwszy zobaczyć to, co inni przeczytają dopiero w niedzielę - pisze Mateusz Sienkiewicz z Polskiego Radia Koszalin, nasz współpracownik.

Aż w końcu przyszedł czas, kiedy to dobrze znane pismo z towarzysza stało się pracodawcą. Orszaki Trzech Króli, Marsze dla Jezusa, rekolekcje z ojcem Bashoborą, Światowe Dni Młodzieży w diecezji, adwentowe i wielkopostne czuwania młodych... Można wyliczać długo. Podobnie długa będzie lista spraw społecznych i kulturalnych, które dane mi było relacjonować na łamach "Gościa".

Zarwane noce, zziębnięte dłonie ściskające aparat, setki rozmów, tysiące zdjęć do przebrania - najpierw w Słupsku i w okolicy. Teraz na ziemi szczecineckiej. Przygoda z "Gościem" trwa.

- Moja mama bardzo się ucieszy. Czyta "Gościa Niedzielnego" co tydzień. Teraz przeczyta wypowiedź swojego syna - powiedział mi kiedyś jeden z rozmówców. Był szczerze podekscytowany. Dla takich chwil warto wystukać na klawiaturze kilkaset znaków. Czasami tysiąc i więcej...

Mateusz Sienkiewicz - Polskie Radio Koszalin, jeden z autorów coniedzielnego "Magazynu katolickiego"

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama