Nowy numer 2/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Kiedy głosimy Jezusa, idziemy z Maryją

O początkowym dystansie do Matki Bożej, Jej szkole wiary i duchowej adopcji mówi ks. Rafał Jarosiewicz, szef koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Dawniej, przez niezrozumienie pewnych rzeczywistości duchowych, traktowałem Matkę Bożą nieco z dystansem. Bo przecież to Jej Synowi należy się cała chwała. Czytając słowo Boże i odkrywając wierność Maryi zacząłem jednak widzieć Ją inaczej. To Ją archanioł nazwał błogosławioną, to Ona depcze głowę węża, Ona jest Kecharitomene, czyli pełna łaski. Tak teraz Maryja wpisuje się i w moje życie. I uczy mnie wiary.

Tradycyjny Różaniec i nowa ewangelizacja? Oczywiście! Nowa w formie, wyrazie czy ekspresji nie odrzuca wcześniejszych, ważnych treści.

Kiedy głosimy Jezusa, idziemy z Maryją. Z Tą, która była obecna w Jego życiu. Z Tą, która uczy nas jak Go słuchać. Jeśli chcemy oddawać Jej cześć, powinniśmy na serio brać przesłanie: „zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Różaniec nie jest talizmanem, a odmawiane „Zdrowaś Mario” zaklęciem. Staram się, żeby modlitwa różańcowa towarzyszyła mi w różnych chwilach i momentach, ale odkrywam też jej wielką siłę w sytuacjach trudnych. Warto wołać Maryję na pomoc.

Kiedy rok temu młodzi mieli spotkać się na stadionie nagle dopadły mnie tysiące lęków i obaw. Przez dwa tygodnie budziłem się nad ranem i nie mogłem wstać, dopóki nie odmówiłem kilku części Różańca. Gdyby nie modlitwa różańcowa, rozmaite oceny, osądy, głosy, paraliżowałyby mnie tak, że pewnie nie wyszedłby nawet z łóżka.

Mój Różaniec to też fundament modlitwy za nienarodzone dzieci. Od wielu lat podejmuję się duchowej adopcji dzieci poczętych. Zapraszamy też do duchowej adopcji biskupów i polityków na www.duchoweadopcje.pl. To codzienne odmawianie przynajmniej jednej tajemnicy sprawia, że łatwiej dochować wierności modlitwie.

Wysłuchała Karolina Pawłowska

Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama