Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!

Są wydarzenia, które medialnie przechodzą bez większego rozgłosu, ponieważ okazują się mało konfliktowe, nie aż tak wyraziste, czasami też idą w poprzek poprawności politycznej. Generalnie mało się o nich mówi lub mówi się niechętnie. Nie znaczy to, że są nieważne.

Wybraliśmy kilka takich wydarzeń, które - według nas - są właśnie w takim sensie niemedialne. Warto o nich przypomnieć. Na pewno było ich znacznie więcej.

3. CO ONI ROBIĄ? TAK SIĘ MARNUJĄ!

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Profesja wieczysta klaryski w Słupsku. Katarzyna Matejek /Foto Gość

W mijającym roku aż trzykrotnie byliśmy świadkami ślubów zakonnych. W dodatku jedna z sióstr złożyła je w zgromadzeniu klauzurowym. W oczach świata takie osoby marnują życie. Nie mają szans na sławę celebrytów.

4. SŁOWA, KTÓRE NIE PASUJĄ DO MEDIALNYCH TEZ

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Bp Włodzimierz Juszczak, ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

W minionym roku sporo mówiło się o celibacie, a szczególnie o konieczności zniesienia jego obowiązkowości. Wszystko dla dobra powołań. Słowa, które wypowiedział we wrześniu w Wałczu biskup greckokatolicki, idą w poprzek niektórym wnioskom.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama