Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Modlę się za diecezjalnych marzycieli

O zmaganiu się z Różańcem, chwilach kontemplacji na skrzyżowaniach i realizowaniu Bożych planów opowiada Monika Czajka, animatorka katechezy parafialnej, opiekunka scholi i wolontariuszka na kilku frontach ze Sławoborza.

Należę do osób zmagających się z Różańcem. Modlę się nim, jednak często przychodzą wątpliwości dotyczące tego rodzaju modlitwy, bo jak „monotonne zwracanie się do Maryi” może wpłynąć na moje życie? Próbowałam kiedyś odmówić „Pompejankę”, ale odpadłam po kilku dniach.

Moja świadoma, dojrzała znajomość z Matką Bożą jest na początku drogi. Mimo to, Ona już w swojej charakterystycznej prostocie i delikatności daje się dostrzec w moim życiu.

Bardzo mi pomogła w swoim skrzatuskim domu, gdy głosiłam świadectwo przed młodzieżą. Dodała odwagi i uświadomiła, że realizowanie Bożych (czasami szalonych) pomysłów i mówienie o nich – tak jak serducho podpowiada – ma sens i może przynieść piękne owoce.

Dziesiątkę lubię odmawiać w drodze do pracy, ale najczęściej Różaniec towarzyszy
mi w samochodzie podczas dłuższych tras. Droga ze Sławoborza do Koszalina, to akurat pięć tajemnic mówionych na spokojnie, z chwilami na większe skupienie na skrzyżowaniach. 

Cały czas szukam sensu i uczę się tego rodzaju modlitwy. Ale mam taką zasadę, że Różaniec powierzam w intencji bliskich mi osób (każda z nich ma swoją dziesiątkę). I to są konkretne prośby związane z życiem przyjaciół, rodziny, bliższych i dalszych znajomych. Ta modlitwa jest
mi bardzo potrzebna, bo nie tylko myślę o innych i w pewien sposób ich wspieram, ale też sprawia, że ja bardziej doceniam to, co mam, uczę się pokory i odrzucam pychę, która potrafi czasami zamieszać w głowie.

W tym roku nie tylko moi przyjaciele otrzymują różańcowe wsparcie. W Skrzatuszu mówiłam o Bożych pragnieniach, które On zasiewa w naszych sercach i – jak obiecałam – modlę się za naszych diecezjalnych marzycieli o siłę, nadzieję i determinację w realizowaniu Bożych planów.

Wysłuchała Karolina Pawłowska

Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama