Nowy numer 42/2020 Archiwum

Wydarzyło się w roku 2019. To, co najważniejsze!

Wybraliśmy - naszym zdaniem - 11 najważniejszych wydarzeń mijającego roku 2019. Zapraszamy do naszego subiektywnego podsumowania.

Wydarzenia czy też grupy wydarzeń uszeregowaliśmy chronologicznie. Czytelnikom pozostawiamy decyzję, które z nich były najważniejsze, najbardziej doniosłe czy najbardziej poruszające.

3. 25 LAT "GOŚCIA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO" - luty, wrzesień

Wydarzyło się w roku 2019. To, co najważniejsze!   Pierwszy numer "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego", jeszcze pod nazwą "Wierzę". ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Dokładnie 6 lutego minęło 25 lat od ukazania się pierwszego numeru "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego". Do diecezji sprowadził go ówczesny ordynariusz bp Czesław Domin. Główne świętowanie jubileuszu miało miejsce podczas wrześniowych uroczystości w Skrzatuszu. Z Czytelnikami spotkał się ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny tygodnika. Koszalińska redakcja została też doceniona przez kapitułę Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża. Statuetkę redakcja odebrała 20 października podczas gali w Filharmonii Koszalińskiej.

4. PIERWSZE REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA - 1-3 lutego

Wydarzyło się w roku 2019. To, co najważniejsze!   Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka będą odbywać się regularnie. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Po raz pierwszy w diecezji na początku lutego, pod hasłem: "Miłość nigdy nie ustaje", odbyły się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Wzięło w nich udział prawie 30 osób. Pogrzeby dzieci utraconych odbywają się w diecezji od lat, jednak skrzatuskie rekolekcje to propozycja dla rodziców, którzy doświadczyli śmierci swoich dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, ale także choroby, wypadku, zabójstwa, samobójstwa. Kolejne tego typu rekolekcje odbędą się w marcu 2020 roku, również w Skrzatuszu.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama