Nowy numer 38/2021 Archiwum

Misyjny laur dla "Gościa Niedzielnego"

25 października w Galerii Porczyńskich w Warszawie wręczone zostały misyjne medale "Benemerenti in opere evangelizationis". Odznaczenie przyznano również naszej redakcji.

Medal "Benemerenti in opere evangelizationis" został ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i wręczony po raz pierwszy w ubiegłym roku. Jest przyznawany w czterech kategoriach: "za zasługi w dziele misyjnym", "pomoc modlitewna i duchowa", "pomoc materialna i finansowa misjom" oraz "informacja medialna". Kategorie zasług zostały uwidocznione na awersie Medalu. Na jego rewersie znalazły się słowa zachęty: "Podziel się Chrystusem".

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna". Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji. Nagrodę w imieniu redakcji odebrał redaktor naczelny, ks. dr Adam Pawlaszczyk.

A my z radością przyjmujemy tę wiadomość i cieszymy się, że także nasza koszalińsko-kołobrzeska redakcja ma swoją cząstkę w tym dziele. Czasami też publikujemy materiały o tematyce misyjnej.

Oto tylko niektóre z nich:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama