Nowy numer 09/2020 Archiwum

Misyjny laur dla "Gościa Niedzielnego"

25 października w Galerii Porczyńskich w Warszawie wręczone zostały misyjne medale "Benemerenti in opere evangelizationis". Odznaczenie przyznano również naszej redakcji.

Medal "Benemerenti in opere evangelizationis" został ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i wręczony po raz pierwszy w ubiegłym roku. Jest przyznawany w czterech kategoriach: "za zasługi w dziele misyjnym", "pomoc modlitewna i duchowa", "pomoc materialna i finansowa misjom" oraz "informacja medialna". Kategorie zasług zostały uwidocznione na awersie Medalu. Na jego rewersie znalazły się słowa zachęty: "Podziel się Chrystusem".

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna". Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji. Nagrodę w imieniu redakcji odebrał redaktor naczelny, ks. dr Adam Pawlaszczyk.

A my z radością przyjmujemy tę wiadomość i cieszymy się, że także nasza koszalińsko-kołobrzeska redakcja ma swoją cząstkę w tym dziele. Czasami też publikujemy materiały o tematyce misyjnej.

Oto tylko niektóre z nich:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama