Nowy numer 29/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. To moja wizytówka i "przepustka" do nieba

O Różańcu, który uwalnia od złości i zawiści, za to sprawia, że nigdy nie czuje się samotna opowiada Zofia Krawiec z Redła.

Nie wyobrażam sobie życia bez Różańca. Odmawiam go od dzieciństwa. To moja ostoja, wizytówka i "przepustka" do nieba. Od niego zaczynam dzień. Śmieję się czasem, że gdyby to drewniane koraliki były, to już starłabym je na wiór. Na szczęście paciorki są szklane, więc długo posłużą. 

Od dziesięciu lat jestem samotna, ale nie sama. Mąż nie żyje, dzieci wyfrunęły w świat. Znajomi i sąsiedzi mówią: „ty to się musisz nudzić w domu”. Ale ja ani przez 5 minut się nie nudzę! Ręce mam zajęte, jak nie pracą to… różańcem. I śpię doskonale, i depresji nie mam.

Matka Boża wszystko o mnie wie, rozmawiam z Nią i proszę o pomoc. Mówię czasem: „Matko, tyle w ogródku do obrobienia, nie dam rady, chyba, że z Tobą”. I więcej z tym różańcem w ręku ja chora zrobię, niż jeden zdrowy. A jak mi w ustach od modlitwy zaschnie, to robię sobie kawę i zapraszam Matkę Boską, wszystkich świętych i razem sobie porozmawiamy.

Każdy paciorek ma swoje przeznaczenie. Poranną modlitwą obejmuję zawsze kierowców i podróżujących, żeby szczęśliwie dotarli do celu. Ale proszę też za chorymi, bezdomnymi, porzuconymi, niechcianymi, zapomnianymi. Modlę się za młodych i starych. Za oświecenie umysłu i skruszenie serc.

Dla siebie się modlę, bo jakoś tak mi wstyd prosić – przecież ja tyle mam, innym jest trudniej. Cieszę się, kiedy innym się dobrze wiedzie, nie zazdroszczę, nie patrzę krzywym okiem, nie mam żalu. Różaniec i od tego uwalnia człowieka.

Wysłuchała Karolina Pawłowska


Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama