Odmawiam Różaniec. Cieszę się, że o przyjaźni z Różańcem mówi coraz więcej ludzi.

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 21.10.2019 11:06

Alicja i Kamil Sośniccy, koszalińscy prawnicy, w trudnościach życiowych chwytają za Różaniec. I polecają to każdemu.

Odmawiam Różaniec. Cieszę się, że o przyjaźni z Różańcem mówi coraz więcej ludzi. Alicja i Kamil Sośniccy zawdzięczają opiece Matki Bożej wiele. I namawiają innych, by nie wahali się oddać w Jej przemożną opiekę. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Małżonkowie Alicja i Kamil Sośnicy to parafianie i lektorzy kościoła pw. Św. Wojciecha w Koszalinie. Są członkami Wspólnoty Emmanuel. Alicja należy do parafialnego Żywego Różańca, Kamil do zakonu Rycerzy Kolumba. Razem prowadzą Kancelarię Sośniccy.

Kamil Sośnicki:

– Różaniec jest dla mnie modlitwą zanoszoną w najważniejszych sprawach. Jej skuteczność jest niezwykła. Od pewnego czasu staram się modlić na różańcu jak najczęściej. Niedawno włączyłem się w akcję odmawiania Różańca rodziców za dzieci.

– Cieszę się także z tego, że o swojej przyjaźni z Różańcem mówi głośno coraz więcej osób, także publicznie. Może to przekona tych, którzy przeżywają różne trudności życiowe, aby sięgnęli po różaniec. W tej modlitwie znajdą pomoc.


Alicja Sośnicka:

– Różaniec towarzyszy mi właściwie od zawsze. Każdy przeżywa czasem trudne momenty w życiu, dla mnie w takich chwilach Różaniec jest jak koło ratunkowe: utrzymuje mnie na powierzchni. A kiedy nie mam siły na nic, to już samo trzymanie go w ręku, staje się modlitwą.


Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.