GN 29/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Poczułam słodycz tej modlitwy

Jak słodko jest modlić się na różańcu, choćby i cały dzień, opowiada Małgorzata Łopacka z Domu Miłosierdzia Bożego.

Małgorzata Łopacka, która przygotowuje się do życia we wspólnocie sióstr w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, a obecnie jest odpowiedzialna za ewangelizację w tym domu, w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" opowiedziała o intensywności swojej modlitwy różańcowej i jej owocach.

– Nie wyobrażam sobie swojego życia bez Różańca. Jego mocy doświadczyłam wiele razy, szczególnie podczas Nowenny Pompejańskiej. Tę 54–dniową nowennę odprawiłam trzy razy w życiu. Jedną z nich o to, by Matka Boża pokazała mi, jakie pragnienia Bóg złożył w moim sercu i by właśnie Ona pomogła mi je zrealizować. Nie od razu po zakończeniu nowenny znalazłam odpowiedź. Zrozumiałam ją dopiero później. Z biegiem dni odkryłam, że moim największym pragnieniem jest to, by żyć dla Boga, by głosić Ewangelię.

Małgorzata Łopacka doświadczyła też łaski gorliwości w modleniu się na różańcu, czego doświadczyła podczas pobytu w Medjugorie.

– Na Górze Objawień poczułam takie pragnienie odmawiania Różańca, jak nigdy i nigdzie dotąd. Były dni, że odmawiałam pięć części Różańca. Robiłam to z wielką intensywnością, a czułam przy tym taką radość, taką słodycz… Gdy kończyłam jedną część Różańca, zaczynałam następną, bo do głowy przychodziły mi kolejne intencje, które bardzo chciałam polecać Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej.

Jak mówi Małgorzata Łopacka, dzięki temu doświadczeniu jej miłość do Matki Bożej jest coraz większa. Szczególnie pokochała Jej skrzatuski wizerunek. – W tym roku miłość do Matki Bożej Skrzatuskiej bardzo ożywiła się w moim sercu. Czasem wręcz mam potrzebę, by tam, do Skrzatusza pojechać, spotkać się z Nią, pomodlić się przed Pietą, bo bardzo czuję, że Matka Boża naprawdę jest tam obecna i mocno w tym miejscu działa.


Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama