Nowy numer 31/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Bóg odpowiada na pragnienia

Bogusław Ogorzałek nie ma wątpliwości, że Różaniec był odpowiedzią na jego poszukiwania. Zachodniopomorski wicekurator oświaty dochowuje mu codziennej wierności od blisko 35 lat.

Moja historia z Różańcem zaczęła się w 1985 r., podczas studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  W tym czasie byłem świeżo po odkryciu Pana Boga w swoim życiu. Szukałem jakiejś codziennej modlitwy dla siebie. Raz, z tym pragnieniem w sercu, wróciłem do pokoju. W akademiku, w którym mieszkałem kwaterowało nas w pokoju sześciu, więc zdarzało się, że nie zawsze panował w nim porządek.

Zobaczyłem na środku stertę papierów. Schyliłem się i wyjąłem niewielki, rozkładany obrazek. Była na nim Matka Boża z objawienia Gietrzwałdzkiego, prosząca: „Odmawiajcie codziennie Różaniec”.

Zdumiałem się. To było tak, jakbym dostał natychmiastową odpowiedź od Pana Boga. Znalazłem skarb w stercie śmieci.

Tyle, że ja Różańca wtedy odmawiać nie umiałem. Schyliłem się jeszcze raz nad tymi papierami, które wyrzucił kolega i wyciągnąłem… folder „Sposób odmawiania Różańca Świętego”. Przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości.

Zacząłem od jednej części dziennie. Potem, przez lata wypracowałem sobie regułę: w dni robocze 3 części, w niedziele i święta, odkąd papież wprowadził tajemnice światła – 4. Dzięki łasce Bożej, a nie mojej zapobiegliwości, nie było dnia, żebym o Różańcu zapomniał. To także modlitwa mojej żony i mojego dorosłego syna.

Modlę się w intencjach Matki Bożej. A Ona „załatwia” moje sprawy. Tylko jedną część Różańca zarezerwowałem na modlitwę za swojego księdza proboszcza i księży, który pracowali w mojej parafii.

Kiedy człowiek daje sobie czas na modlitwę, to na wszystko inne czas też się znajdzie. Teraz jest łatwiej, choćby do lektury Pisma Świętego nie potrzeba zabierać ze sobą zadrukowanej książki, można je czytać z wyświetlacza telefonu. A Różańcem można modlić się wszędzie. Czasami odmawiam go w domu, czasami na spacerze. Teraz sporo czasu spędzam w samochodzie dojeżdżając do pracy, więc modlę się na trasie.

Wysłuchała Karolina Pawłowska


Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama