Nowy numer 31/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Wymodliliśmy naszą miłość

Dzieliły ich kilometry i kontynenty, połączył - Różaniec. Trzymając się go Ela i José radzili sobie z odległością i tęsknotą. Na nim modlą się za swoje małżeństwo.

Różaniec to róże dla Maryi i Boga. Przynosimy je, bo tak chcemy dziękować za łaski, które otrzymaliśmy.

Możemy śmiało powiedzieć, że nas modlitwa różańcowa połączyła. Poznaliśmy się trzy lata temu na Światowych Dniach Młodzieży. Kiedy byliśmy w Koszalinie, przez tydzień gościłem u Eli w domu. Potem razem pojechaliśmy do Krakowa. Tam i w Wadowicach modliłem się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, żebyśmy mogli być razem.

To wcale nie było łatwe. Musieliśmy pokonać dystans między Polską i Nikaraguą. Kiedy José wrócił do kraju, codziennie odmawialiśmy Różaniec. Każde w swoim kraju, choć między Polska a Nikaraguą jest 8 godzin różnicy. Podczas każdej rozmowy, przez półtora roku. 

Mogliśmy modlić się osobno, ale dzięki temu, że odmawialiśmy Różaniec razem, mogliśmy się też lepiej poznawać. Na przykład przez intencje, które chcieliśmy przedstawić Bogu. Jednego dnia modliliśmy się, bo José miał trudną sytuację w pracy. Innego za egzaminy Eli. Omadlaliśmy problemy w rodzinie.

Różaniec dawał nam pokój serca, ale też umacniał naszą relację. Sprawiał, że stawała się mocniejsza, bardziej dojrzała. Teraz, kiedy już jesteśmy małżeństwem i mieszkamy razem, też staramy się, żeby to była nasza codzienna modlitwa.

Tak rozwiązujemy problemy, tak podejmujemy ważne decyzje. Na każdy nadchodzący tydzień przygotowujemy sobie wspólny plan i zawsze przed jego ustaleniem łapiemy za różańce. Przed tym świadectwem też odmówiliśmy Różaniec (śmiech).

Wysiłek, który wkładamy w odmówienie Różańca jest nieporównywalny z dobrami, które otrzymujemy. W małżeństwie dzięki tej modlitwie mamy dla siebie więcej cierpliwości, jesteśmy mniej leniwi, potrafimy… bardzo kochać.

Wysłuchała Karolina Pawłowska


Zapraszamy do włączenia się w październikowy cykl poświęcony modlitwie różańcowej. Piszcie do nas i podzielcie się swoimi doświadczeniami z Różańcem.

Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama