Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Do Jezusa jak... po sznurku

O misji zleconej przez Maryję i modlitwie przy plątaniu supełków opowiada dk Krzysztof Szumilas.

Nie umiem powiedzieć, ile różańców zrobiłem, ale to chyba idzie w tysiące (śmiech). Wszystkie rozdaję. Kiedy czuję, że w kieszeni zaczyna ich brakować, robię następny. Zawsze też mam taki jeden na ręku.

Robienia różańców z satynowych sznurków nauczyła mnie siostra pallotynka, która była w naszej parafii. Najpierw było to po prostu fajne i fascynujące zajęcie, z czasem stało się czymś poważniejszym.

Kiedy oddałem się w niewolę Maryi, początkowo traktowałem to chyba dość lekko, choć nie zrobiłem tego bez poważnego przygotowania. Z czasem Matka Boża zaczęła się upominać o tę moją służbę. Przedtem odmawiałem Różaniec, ale raczej nie zagłębiałem się w to specjalnie. Teraz nie wyobrażam sobie dnia bez modlitwy różańcowej. Mam wrażenie, że Maryja domaga się od mnie jeszcze więcej i więcej. Na pewno wie, jak wiele jeszcze mógłbym Jej oddać.

Zacząłem szukać sposobu, jak jeszcze bardziej szczerzyć kult maryjny i przyprowadzać ludzi do Niej. Wtedy przyszło mi do głowy: przecież robisz różańce… To jest droga: nie mówić, nie przekonywać, ale rozdawać różańce, żeby Maryja sama mogła pracować nad człowiekiem. Myślę więc, że to misja, którą Ona sama mi zleciła.

Modlę się za tych, którzy dostają moje różańce. Wiem, że oni modlą się za mnie. I to też nas splata, jak różaniec. Uczę też innych, jak robić sznurkowe różańce. Nawet dzieci mogą sobie z tym poradzić.

Plecenie różańców może być pierwszym krokiem. Najpierw jest to zabawa, zrobienie czegoś fajnego, ładnego. Z czasem ten znak dopomina się o zastanowienie: „właściwie dlaczego ja to noszę?”. Więc zaczynam się modlić, rozważać. I tak powolutku Matka Boska przyprowadza nas, jak po sznurku, do Jezusa.

Wysłuchała Karolina Pawłowska


Przeczytaj także:


Administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Tobą przez okres niezbędny dla jej celów.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama