Nowy numer 17/2024 Archiwum

Odmawiam Różaniec. Miałem wrażenie, że Maryja wędruje ze mną

Br. Stanisław, postulant we Wspólnocie Braci Miłosiernego Pana działającej przy koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego, opowiedział, jak Różaniec stał się jego codzienną modlitwą.

Różaniec towarzyszy mi od trzech lat, czyli od momentu mojego nawrócenia. Niedługo po tym, jak się nawróciłem, poczułem potrzebę odmawiania tej modlitwy, na początku malutko, po jednej dziesiątce, z biegiem czasu coraz więcej. Obecnie odmawiam go codziennie.

– Różaniec dużo mi daje, dzięki niemu bardzo mocno odczuwam, jaką opieką obdarza mnie Maryja. I to w każdej dziedzinie życia. Kiedy modliłem się o rozeznanie powołania, dawała mi bardzo konkretne wskazówki, które doprowadziły mnie do Domu Miłosierdzia i do Wspólnoty Braci Miłosiernego Pana. Widzę Jej działanie także w spotkaniach z ludźmi, zwłaszcza podczas ewangelizacji, ale też w małych codziennych sprawach.

– Podczas pomorskiego camino, na które wyruszyliśmy ze wspólnotą braci w sierpniu tego roku, i w którym towarzyszyła nam modlitwa na różańcu, byłem przez Matkę Bożą wręcz zaskakiwany – Jej obecnością przy mnie. Miałem wrażenie, że Ona wędruje razem ze mną. Na przykład w wiosce, w której nie było ani jednego katolika, na szopie, w której spaliśmy, był obraz Maryi. Odebrałem to tak, że Matka Boża zostawia mi takie smaczki, żebym zorientował się, że Ona jest blisko, że mnie widzi, że się mną opiekuje. I że upewnia mnie, że to co robię, jest dobre. To doświadczenie umacnia mnie w zamiarze, by modlić się za Jej pośrednictwem.

Bracia Miłosiernego Pana są stowarzyszeniem wiernych świeckich w celu powołania instytutu zakonnego na prawie diecezjalnym. Ich żyjąca na poddaszu koszalińskiego Domu Miłosierdzia Bożego wspólnota to miejsce, w którym mężczyźni pragną żyć w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie, posługując ubogim i głosząc Miłosierdzie Boże. Przygotowanie do życia zakonnego trzej mężczyźni rozpoczęli 2 lutego 2018 r. w kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Nowicjat rozpoczęli 17 września 2018 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pierwsze śluby zakonne złożyli 15 września w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Obecnie wspólnota liczy 6 braci. Ich moderatorem jest ks. dr Radosław Siwiński.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy