Nowy numer 50/2019 Archiwum

Odmawiam Różaniec. On uczy mnie dystansu do codziennych spraw.

S. Nikodema Rewa ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, koordynator wolontariatu w hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie opowiada, że Różaniec pomaga jej zdystansować się od swoich problemów, a zaufać dłoniom Matki Bożej.

– Modlitwa różańcowa jest dla mnie modlitwą kontemplacyjną, która przynosi pokój i światło. Rozważane tajemnice z życia Pana Jezusa i Jego Matki wprowadzają pewien dystans i głębsze spojrzenie na moją codzienność, przez którą przewijają się zarówno tajemnice radosne, jak i te bolesne.

– Trzymanie różańca w ręku przyrównuję do uchwycenia dłoni Maryi i zdania się na Jej ręce, tak bardzo pełne miłosierdzia. Maryja która, zachowywała w swoim sercu wiele słów i spraw swojego Syna, uczy mnie poprzez Różaniec wyciszenia i wsłuchania się w moje własne serce, do którego przecież również przemawia sam Pan Jezus.

Przeczytaj także:


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama