Nowy numer 20/2022 Archiwum

Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami

14 czerwca odbędzie się Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Gościem specjalnym spotkania będzie wokalistka Monika Kuszyńska.

– Cieszymy się, że w tym roku możemy spotkać się w Skrzatuszu – zapowiada koordynator Caritas Krystian Linnik. – Przez ostatnie dwa lata nasze pielgrzymowanie z powodu pandemii odbywało się w formule online. Jednak w tym roku spotkamy się już na miejscu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu – mamy nadzieję że w jak najliczniejszym gronie.
Plan spotkania pielgrzymkowego:
10:00 – rejestracja i przywitanie pielgrzymów
10:15 – zawiązanie wspólnoty
10:30 – „Słabość jest siłą” – świadectwo i występ artystyczny Moniki Kuszyńskiej
11:30 – przerwa
12:00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego
13:00 – zawierzenie pielgrzymów Matce Bożej Zranionej Miłości i Naszej Nadziei
13:15 – posiłek, integracja
Zgłoszenia na pielgrzymkę należy składać w formie ankiety dostępnej na stronach Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej lub TUTAJ.
Monika Kuszyńska – w latach 2000–2010 była wokalistką zespołu Varius Manx, występowała w wielu programach i reportażach telewizyjnych. Artystka porusza się na wózku inwalidzkim od wypadku samochodowego, któremu uległa w 2006 roku. Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób niepełnosprawnych, za co została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem św. Brata Alberta. Była ambasadorem ŚDM w Krakowie w 2016 r.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama