Nowy Numer 37/2019 Archiwum
 • Stefan1
  17.09.2017 15:15
  No i prośba ojca spełniona. Wersja rodziców poszła w eter. O ile pretensje rodziców w sprawie nie uzyskania zgody na pozostawienie dziecka w otulinie płodowej bardzo popieram - pierwsze 3 godziny samo zdrowie - o tyle odmowę szczepień nie popieram. Jednak za odmowę rodzice nie mogą być karani, nie mogą być ograniczani prawem rodzicielskim. To wstyd władzy, wstyd min. Radziwiłła - najgorszego z dotąd ministrów zdrowia.
  doceń 28
 • Stanisław_Miłosz
  17.09.2017 16:18
  Jeśli dobrze pamiętam, jedną z pierwszych ustaw, a może nawet pierwszą podpisaną przez prezydenta Dudę po rozpoczęciu urzędowania była podrzucona przez min. Radziwiłła (a gdzieżby tam wprost, za użyciem skołowanych fałszywymi zagrożeniami posłów i senatorów) ustawa nie tylko utrwalająca omnipotencję państwa, ale nawet rozszerzająca listę obowiązkowych szczepień pod sankacjami karnymi, administracyjnymi i ograniczającą konstytucyjne prawa rodziców do decydowania o dobru ich dzieci i gwałcącą równowagę między dobrem indywidualnym, a dobrem wspólnym.

  Nikt nie zaprzeczy, że dzięki obowiązkowym szczepieniom firmy produkujące szczepionki mają choć na jednostkowej dawce szczepionki cieniutką, to w sumie stałą, niewysychającą żyłę złota. Przypadek to, czy konieczność?
  doceń 23
  • MarekB
   17.09.2017 19:29
   Stanisławie, tę ustawę podpisał jeszcze Komorowski, Duda podpisał nowelizację o zmianie finansowania szczepionek. Ustawa o szczepionkach weszła w życie jeszcze przed prezydenturą Dudy.
   • Stefan1
    17.09.2017 19:48
    @MarekB - ustawa o szczepieniach obowiązkowych została zapoczątkowana za czasów ministra Religi i podpisana dnia 5 grudnia 2008 roku przez ? No właśnie przez prezydenta(?) Kaczyńskiego. Prezydent Komorowski podpisał zaś w 2008r. ustawę : (Dz.U. z 2012 r., poz. 159 z późn. zm.) o"prawach pacjenta i Rzecznika Praw Pacjenta. Proszę za tem podawać faktyczne i prawdziwe dane w komentarzach
    doceń 6
    0
   • Stefan1
    17.09.2017 20:12
    SPROSTOWANIE - miało być - Prezydent Komorowski podpisał zaś w 2012r. .......
    doceń 0
    0
 • ulaN
  17.09.2017 18:26
  Współczuję tym rodzicom i modlę się za nich. Nie wiem, kto w tym sporze szczepionkowym ma rację, ale odmowa szczepienia jako powód do ograniczania praw rodzicielskich....?(tym bardziej, jeśli chodzi o szczepienie w 1. dobie, kiedy bardzo niewiele wiemy o stanie zdrowia dziecka, a nie panuje wokół gruźlica, żeby koniecznie szczepić)
  doceń 29
 • ulaN
  17.09.2017 18:28
  A co do obmywania z mazi płodowej - rodziłam trójkę dzieci we wspaniałym warszawskim szpitalu i tam kąpie się dzieci w drugiej dobie życia, a obmywa z mazi płodowej po porodzie jedynie w przypadku bardzo zabrudzonego (np. krwią) dziecka.
  doceń 17
 • Bihi85
  17.09.2017 21:18
  Całym sercem kibicuję tym rodzicom. Czy jest możliwość żeby ktoś zajął się Tym szpitalem? Jestem przekonana że mają wiele racji bo sama urodziłam w tym szpitalu dwoje dzieci i wiem jak jest tam łamane prawo i jak traktuje się tam pacjentki bez szacunku i godności no chyba że akurat poród odbiera znajoma położna czy lekarz. Byłam też świadkiem rozmowy dwóch położnych po trudnym porodzie z komplikacjami jak jedna mówi do drugiej "no chodź tu bo musimy ustalić wspólną wersję". Zapomniały że leżę za ścianą podłączona do ktg. Przed pierwszym porodem usłyszałam też radę od osoby tam pracującej żebym miała ze sobą koniecznie osobę towarzyszącą - nie koniecznie dla siebie ale jako świadka w razie czego. Spędziłam tam wystarczająco dużo czasu żeby napisać książkę, a jestem pewna że inne kobiety mogłyby opowiedzieć dużo więcej.
  doceń 16
 • wietrzyk11
  18.09.2017 00:42
  Nie wiem, kto tu ma rację, ale jak sięgnę pamięcią, noworodek zawsze był myty zaraz po porodzie. Najważniejsze, aby nie skrzywdzili maleństwa...
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy